Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy w Lublinie

Biblioteka "Civitas Christiana"

Biblioteka Civitas Christiana powstała w 2008 roku w ramach działalności Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" Oddział Okręgowy w Lublinie.

Biblioteka to niezastąpiony element naszego rozwoju intelektualnego, spędzania wolnego czasu. Lektura książek pomaga nam rozwijać język i słownictwo. Uczy nas wyrażać myśli i rozumieć innych, pobudza wyobraźnię.

W ramach Biblioteki i Czytelni "Civitas Christiana" prowadzony będzie projekt "Kierunek – książka. Edukacja kulturalna i promocja czytelnictwa”.
Przedsięwzięcie polega na wspieraniu rozwoju mieszkańców z terenu Lublina, w szczególności młodzieży, studentów i osób starszych, poprzez szeroko rozumianą edukację kulturalną.

Celem jest budowanie pozytywnej postawy wobec czytelnictwa oraz wyboru konstruktywnej formy spędzania czasu wolnego. Dla uczestników zadania jest to okazja do spotkania się przy książce, wymiany myśli, a także możliwości skorzystania z zasobów biblioteki i czytelni prasy katolickiej.

W ramach zadania zostanie przeprowadzony cykl spotkań promujących czytelnictwo i literaturę, a także uroczyste otwarcie Biblioteki i Czytelni prasy katolickiej znajdującej się w Katolickim Stowarzyszeniu "Civitas Christiana”.
W bibliotece i czytelni planujemy szereg kampanii promujących czytelnictwo:
1. "Podziel się książką”.
2. Organizację warsztatów skierowanych do animatorów czytelnictwa, pt.: "Czytaj głośno! Czyli moje słuchowisko radiowe".
3. Warsztaty "Exlibris – historia i tworzenie”.
W Centrum Miasta Lublin - przeprowadzenie happeningu "Żywa biblioteka".

Zadanie współfinansowane jest przez Urząd Miasta Lublin.

Miejsce: Siedziba Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Lublinie

ul. Józefa Bema 1/5

Godziny otwarcia:

Pon - Pt.: 10:00 - 15:00