ul. Józefa Bema 1/5, 20-045 Lublin

50 lat kapłaństwa ks. Marcina Jankiewicza

Trudno w to uwierzyć, ale 10 czerwca nasz poprzedni Asystent Kościelny, ks. Marcin Jankiewicz, obchodził 50. rocznicę sakramentu kapłaństwa. Każdy, kto go zna, z pewnością stwierdzi, iż jest to bardzo energiczny, aktywny i niestrudzony kapłan, oddany służbie Bogu i człowiekowi. Słusznie powiedział o nim następca, ks. Krzysztof Stola: Virtus conservat – cnota utrzymuje w dobrym stanie.

Z okazji tak pięknego Jubileuszu grupa przyjaciół z naszego Stowarzyszenia 14 czerwca przybyła do Ogniska Miłości w Kaliszanach, gdzie na ten moment posługuje ks. Marcin, by złożyć mu życzenia. Zrobiliśmy niespodziankę. Jubilat wiedział, że ma celebrować Mszę św. dla jakiejś grupy, ale nie miał pojęcia, kim będą ci pielgrzymi. Jakież miłe i pełne radosnego zdziwienia było nasze spotkanie!

Przewodniczenie Mszy św. ks. Marcin odstąpił obecnemu Asystentowi, a homilię swojemu gościowi, księdzu posługującemu na Ukrainie. Mógł więc nieco opanować wzruszenie.

Po celebracji przeszliśmy na przygotowaną przez Wspólnotę kolację – choć piątkowo postną, lecz rozkoszną. Sałata z własnego ogródka, zapiekanka z osobiście zebranymi grzybami, miód i biały ser… oraz miłość braterska. Był to czas wspomnień, życzeń oraz rozmów o planach na przyszłość. Dodatkową słodyczą był pyszny i piękny tort czekoladowy z Cukierni Anabilis, który pomimo gorąca i braku klimatyzacji w busie bezpiecznie dotarł z Lublina.

Wspólne zdjęcie przed starym Domem Wspólnoty w Kaliszanach.

Po posiłku odwiedziliśmy budowany nad Wisłą nowy dom Ogniska. Już dziś można stwierdzić, że będzie to miejsce chętnie odwiedzane przez szukających odpoczynku w oddali od hałasu miasta. Sporo jeszcze pracy przed Wspólnotą, ale nie będzie ona daremna.

Wracaliśmy pełni radości z naszej udanej niespodzianki i serdecznego świętowania z Jubilatem – jak też z nadzieją w sercu, że niejedno jeszcze spotkanie przed nami.

Kaplica w budującym się Domu Ogniska.
Zmień rozmiar fontu
Kontrast

Copyright 2020 Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział Okręgowy w Lublinie