ul. Józefa Bema 1/5, 20-045 Lublin

XXVI TARGI WYDAWCÓW KATOLICKICH W WARSZAWIE

W dn. od 23 do 26 września 2021 r., w Arkadach Kubickiego w Warszawie odbyły się XXVI Targi Wydawców Katolickich. Na stanowisku 85 można było zaopatrzyć się w pozycje książkowe Instytutu Wydawniczego PAX m.in. Zofii Kossak Pożoga, Błogosławiona wina, Troja Północy, Miłość i sprawiedliwość społeczna ks. Stefana Wyszyńskiego czy pozycję Zdzisława Kijasa Wyszyński. Narodziny nowego człowieka.

Targi zainaugurował bp. Marian Florczyk biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, członek Papieskiej Rady Kultury. Odczytał też przesłanie, jakie na otwarcie Targów wystosował kard. Gianfranco Ravasi, prezydent Papieskiej Rady Kultury. Kard. Ravasi życzył wydawcom katolickim entuzjazmu w docieraniu do czytelników oraz czerpania inspiracji z takich postaci jak bł. kard. Wyszyński i Cyprian Kamil Norwid których dzielił i czas i charakter życiowego powołania ale łączyły głęboka wiara, patriotyzm i świadomość znaczenia kultury w życiu społeczeństw. Targi to duże wydarzenie kulturalne towarzyszą mu koncerty, przyznawanie nagród Feniksa 2021 w tym roku w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, którą zdobyły opowiadania Zofii Kossak Bursztyny.

Targom towarzyszyła nasza wystawa “Rodzina Bogiem silna” nauczanie Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego o rodzinie. Prezentowaliśmy także wystawę “Idącym w przyszłość 966-2016” Instytutu Prymasa Wyszyńskiego

Zapraszamy do odwiedzenia strony Instytutu Wydawniczego PAX

https://iwpax.pl/

Wydarzenie cieszyło się duża popularnością.

Copyright 2022 Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział Okręgowy w Lublinie