ul. Józefa Bema 1/5, 20-045 Lublin

MARSZ ŻYCIA W CHEŁMIE

Pomysłodawcą wydarzenia był pan Edward Czuwara przewodniczący oddziału Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” w Chełmie. Jak mówi “Jestem przeciwnikiem aborcji. Zabijanie poczętych, a jeszcze nie narodzonych dzieci, jest zbrodnią. Każde dziecko ma prawo do życia od samego poczęcia. Bóg daje życie; nikt z nas nie ma prawa tego życia odbierać i decydować o tym, kto ma żyć.” Marsz rozpoczął się od Mszy św., o godz. 12.00 w kościele św. Rodziny w Chełmie. Homilię wygłosił ks. Tomasz Kancelarczyk prezes Fundacji Małych Stópek podkreślał, że kobiety dokonujące aborcji nie maja wsparcia w mężczyznach. Za wzór opiekuna mężczyzną powinien posłużyć św. Józef, który patrzył na Maryję z miłością.

Po Mszy., nastąpił Marsz, w którym udział wzięły całe rodziny, osoby starsze, dzieci. W tle słychać było radosne okrzyki i pieśni religijne. Na czele kroczył dumnie transparent z napisem “Marsz dla życia i Rodziny”, uczestnicy nosili ze sobą emblematy pro-life. Marsz zakończył się w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie. Ks. proboszcz Andrzej Sternik podziękował wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu, nastąpiło zawierzenie świętemu Janowi Pawłowi II. Każda osoba mogła otrzymać indywidualne błogosławieństwo przez nałożenie rąk kapłana. Była również możliwość dokonania “duchowej adopcji rodziny “.

W specjalnym namiocie można było zaopatrzyć się w materiały pro-life oraz najnowszą książkę ks. Tomasza Kancelarczyka “Chodzi mi o życie” w której rozmowę z księdzem przeprowadziła p. Małgorzata Terlikowska.

Copyright 2023 Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział Okręgowy w Lublinie