ul. Józefa Bema 1/5, 20-045 Lublin

Akademia Kozłowiecka VIII – relacja

16 listopada odbyło się ostatnie w tym roku, a już VIII w cyklu spotkanie Akademii Kozłowieckiej.
Intencją Mszy św. była tym razem prośba o dobre przygotowanie do ogłoszonej już beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Słowo wprowadzające do spotkania wygłosili Anna Fic-Lazor, Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, oraz Marcin Sułek, Dyrektor Regionu Lubelsko-Rzeszowskiego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Pierwszą prelekcję pt. „Co łączy kardynała Stefana Wyszyńskiego z orędziem fatimskim i przesłaniem św. s. Faustyny?” wygłosił ks. dr Jerzy Jastrzębski. Następnie on zaprezentował swoją książkę „Paragraf w sercu. Kardynał Stefan Wyszyński o miłości i sprawiedliwości społecznej” oraz płyt „Pakiet dla rodziny Prymasa Tysiąclecia”.

Kolejnym prelegentem był ks. dr hab. Dominik Zamiatała CMF, prof. UKSW, z wykładem „Kardynał Stefan Wyszyński Pasterz i nauczyciel”. Po prelekcji wraz z p. Beatą Mackiewicz z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Ksiądz Profesor zaprezentował album „Kardynał Stefan Wyszyński 1901-1981” przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Pięknym elementem spotkania było także świadectwo o Prymasie Tysiąclecia Iwony Czarcińskiej z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. Po części wykładowej, jak zwykle, uczestnicy mieli okazję do spaceru po Muzeum.

Copyright 2023 Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział Okręgowy w Lublinie