ul. Józefa Bema 1/5, 20-045 Lublin

Regionalna Konferencja Prymasowska

Regionalna Konferencja Prymasowska to cykl spotkań poświęconych nauczaniu oraz życiu patrona Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” – Prymasowi Tysiąclecia, kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Celem jest promowanie osoby Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego oraz zgłębianie Jego nauczania w odniesieniu do programu Nowenny Narodowej oraz Jasnogórskich Ślubów Narodu. Wydarzenie to odbywa się w Komańczy oraz Myczkowcach, gdyż Komańcza to ostatnie z miejsc internowania kard. Stefana Wyszyńskiego. W tym też miejscu napisał on Jasnogórskie Śluby Narodu, które tajnie przekazane na Jasną Górę, zostały publicznie odczytane w czasie uroczystego trzechsetlecia ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza, 26 sierpnia 1956 r.

Inicjatywa nawiązuje do ukazywania naszego patrona w Jego miejscach uwięzienia, by wskazać na heroizm i niezłomność kard. Wyszyńskiego wobec zniewolenia przez ateistyczny reżim komunistyczny. Konferencja ma również wskazać współczesnemu człowiekowi, przez przykład Sługi Bożego, iż jeśli postawi się wszystko na Boga i Maryję, żadne siły zła i destrukcji nie przemogą człowieka. W czasach postępującej laicyzacji oraz skrajnego sekularyzmu w Europie, program odnowy narodu stanowi oręż do obrony tożsamości narodowo – katolickiej w świecie współczesnym.

Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy członków naszego stowarzyszenia, uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, katechetów, przedstawicieli środowisk społecznych oraz wszystkich pragnących lepiej poznać życie oraz nauczanie Prymasa Tysiąclecia.

Kolejna konferencja prymasowska jest planowana w 2021 r., jeśli tylko pozwolą na to obostrzenia epidemiologiczne.

Konferencja prymasowska :

Konferencja naukowa I „Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego darem Prymasa Tysiąclecia dla Ojczyzny”: 26 października 2019 r.

https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/26175/konferencja-prymasowska-w-osrodku-caritas-w-myczkowcach

http://www.bieszczadzka24.pl/imprezy/konferencja-prymasowska-w-owr-caritas-w-myczkowcach/5381

https://www.radio.rzeszow.pl/muzyka/koncerty/itemlist/tag/Myczkowce

http://turystyka.wrotapodkarpackie.pl/index.php/component/jevents/icalrepeat.detail/2019/10/26/9982/52%7C55%7C53%7C54%7C58/myczkowce-konferencja-prymasowska-w-owr-caritas-w-myczkowcach?Itemid=1

http://podkarpacki.civitaschristiana.pl/artykul,myczkowcekonferencjajasnogrskie-luby-narodu-polskiego,523/

Copyright 2023 Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział Okręgowy w Lublinie